SOUČASNOST SBORU

Několik fotek

Zprávy o čonnosti sboru

Výsledky okrskové soutěže 2008

V létě 1987 se dostavěla nová budova hasičské zbrojnice a tak se mohla technika přestěhovat pod jednu střechu. Do té doby měli hasiči dvě garáže pro svá auta, přibližně 300 m od sebe vzdálené.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů má v současné době k dispozici tyto automobily k výjezdu:

-       Opel CAMPO – RZA ( rychlý zásahový automobil ) vybavený kombinovanými nůžkami, vysokotlakým hašením a ostatním vybavením nutným u dopravních nehodách

-       T815 TERNO 1 – cisternový automobil

-       T 148 CAS 32 – cisternový automobil

-       IVECO Daoly 50C15 V

-       Mercedes Benz VITO

Svépomocí se postavila „plynárna“ a byla vybavena kompresorem.

Jednotka v současné době čítá 23 členů a je vybavena vysílačkami, zásahovými kabáty a kalhotami značky „Dobrák“ a Firemann“. Jednotka je svolávána elektronickými pagery a je vybavena další výzbrojí a výstrojí, které potřebuje moderní JSDHO k tomu, aby byla dobrým a užitečným partnerem svým profesionálním kolegům u společného zásahu. Teoretické a praktické školení zásahové jednotky probíhá pravidelně jedenkrát v týdnu.

Jednotka se pravidelně zúčastňuje akcí, které organizuje Město Holýšov a Městské kulturní a informační středisko ( Den dětí, stavění májky ….. )

Sportovní družstvo se pravidelně zúčastňuje sportovních soutěží v okolí i na okrese.

Byl vytvořen „Veterán team“, který pro rok 2006 získal putovní pohár „Chodské veterán ligy“.

Družstvo dorostu se pravidelně zúčastňuje soutěží hry „Plamen“ a na okresních a krajských soutěžích dosahují dobrých výsledků v kategorii jednotlivců. Zapojují se i do činnosti sportovního družstva.

Oddíl „Mladých hasičů“ dosahuje každoročně vynikajících výsledků jak v jednotlivcích, tak v družstvech. Postup do krajského kola hry „Plamen“ je již samozřejmostí.

Sešla se zde dobrá parta mladých žáků a dorostenců. Věříme, že z nich za pár let vyrostou naši nástupci a aktivně pracující členové SDH a JSDHO, aby dobrá tradice holýšovských.

hasičů nezanikla.

Výbor Sboru dobrovolných hasičů v Holýšově pracuje v tomto složení:

Starosta SDH -                 Ing. Dopirák Radek

Místostarosta SDH -               Beneš Ondřej